Botoks Warszawa

Botox od lat jest znany i używany w medycynie estetycznej, wykorzystuje się go do walki ze zmarszczkami. Teraz możemy Ci pomóc wyeliminować niechciane oznaki starości, w naszej klinice możesz wykonać zabieg z użyciem botoksu. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na ten zabieg i czemu botoks w Warszawie najlepiej zrobić w Symetrii.

Co to jest botoks?

Bokox w Warszawie– gabinet kosmetyczny Symetria

Botoks, czyli toksyna otulinowa, to białko zaliczane do neurotoksyn, które wytwarzane jest przez bakterie beztlenowe. Sam zabieg jest niezwykle prosty, polega na wstrzyknięciu toksyny do mięśni nadających rysy twarzy. Poprzez porażenie nerwów mięśniowych substancja napina skórę w miejscu, w którym została wstrzyknięta.

Botoks najczęściej wykorzystywany jest w zabiegach mających na celu usunięcie zmarszczek twarzy, szyi czy dekoltu. Z jego pomocą można leczyć też niektóre przypadłości, takie jak nadpotliwość, bruksizm lub migreny.

Co, ile można powtarzać zabieg?

Zabieg z użyciem botoksu można ponownie wykonać po 4-6 miesiącach. Efekty są zauważalne bardzo szybko, już po 2-3 dniach zobaczysz poprawę, a pełen rezultat uzyskasz po ok. 2-6 tygodniach.

Dlaczego warto nam zaufać

 • Symetria to klinika z holistycznym podejściem do piękna, dzięki czemu masz pewność, że zadbamy o Twoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno;
 • Możemy poszczycić się wykwalifikowaną kadrą;
 • Korzystamy z wysokiej jakości urządzeń i preparatów;
 • Łatwo do nas trafić, znajdziesz nas na ulicy Przechodniej 2 w Warszawie, niedaleko ulicy Marszałkowskiej.

Przeciwskazania

Choć umiejętnie wstrzyknięty botox jest całkowicie bezpieczny, to jednak nie w każdej sytuacji można przeprowadzić zabieg. Kto, przed skorzystaniem z tej opcji, powinien skontaktować się z lekarzem?

 • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią;
 • Osoby borykające się z infekcjami skórnymi czy też chorujące na zaburzenia krzepnięcia;
 • Pacjenci mający nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie) lub zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego;
 • Osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew lub też niektóre antybiotyki.

Pamiętaj, że warto skonsultować się z lekarzem przed zapisaniem się na zabieg. Każdy przypadek jest inny, dlatego też w niektórych sytuacjach zgodzi się on na przeprowadzenie zabiegu z użyciem botoksu, a w innych nie.

Mity

Na temat botoksu krąży wiele mitów, nieprawdziwe informacje często niepotrzebnie straszą lub wprowadzają w błąd osoby zainteresowane zabiegiem. Chcemy rozprawić się z 3 największymi mitami.

 • Mit nr 1: Kosmetyczka lub kosmetolog może przeprowadzić zabieg
  Zabieg z użyciem botoxu może jedynie wykonać lekarz. Co więcej, toksyna botulinowa jest dostępna wyłącznie na receptę.
 • Mit nr 2: Botoks gwarantuje efekt maski
  Prawidłowo przeprowadzony zabieg z użyciem botoksu eliminuje zmarszczki oraz pomaga odzyskać młody wygląd skóry. Efekt maski może pojawić się jedynie dwóch sytuacjach – gdy zabieg jest źle przeprowadzony lub nadmiernie stosowany.
 • Mit nr 3: Botoks ma właściwości uzależniające
  Ten mit najprawdopodobniej jest efektem zdjęć różnych celebrytów i znanych osób, na których nienaturalnie się prezentują. Tak naprawdę botox nie uzależnia, zresztą żaden zabieg z medycyny estetyczniej ma takich właściwości.

Ile kosztuje zabieg z użyciem botoksu w Symetrii

Cena zabiegu z użyciem botoksu w Warszawie zależy od ilości miejsc, w których chcesz wstrzyknąć substancję. Jedna okolica to koszt 500 złotych/20 min, dwie 950 złotych/20 min, a trzy 1300 złotych/ 20 min.

ul. Przechodnia 2
00-100 Warszawa

pon-pt: 11:00-19:00
sob: 10:00-14:00

+48 666 660 062
kontakt@symetriaclinic.pl

Mapa dojazdu
Zapisz się na wizytę
Galeria - zobacz klinikę

NIP: 524 278 64 49
REGON: 362818504
NR KONTA: 93 1050 1025 1000 0092 1858  8870