Medycyna estetyczna

Wypełniacze tkankowe

WYPEŁNIACZE TKANKOWE

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym znajdującym się we wszystkich organizmach żywych. Ma identyczną budowę chemiczną u bakterii i u ssaków.
W ludzkim ciele najwięcej (ok. 50%) kwasu znajduje się w skórze, ale znajdziemy go także we włosach, oczach, stawach, mięśniach, tkankach oraz płynach ustrojowych.
Zadaniem kwasu hialuronowego jest utrzymanie wody w tkankach. W młodej skórze jest go pod dostatkiem, dlatego skóra jest gładka i jędrna. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość oraz jakość tej substancji, prowadzi to do zwiotczenia skóry i pojawienia się zmarszczek. Pierwsze oznaki ubytku kwasu hialuronowego możemy zobaczyć już po 30 roku życia, szczególnie widoczne jest to po ukończeniu 40 lat.

Dzięki zastosowaniu podskórnych iniekcji preparatów zawierających kwas hialuronowy skóra odzyskuje sprężystość, zmarszczki zostają wypełnione, a twarz odzyskuje młodzieńczy i pełen blasku wygląd. Zabieg jest mało inwazyjny, a jego efekty widać natychmiast.
Używamy wypełniaczy marki Neauvia, które charakteryzują się znakomitą biointegracją, co potwierdzają badania morfologiczne. Zespół badaczy w opublikowanych artykułach wykazał optymalną dystrybucję wypełniaczy Neauvia w tkance łącznej skóry i ich integrację z tkanką. Ponadto wykazano brak jakichkolwiek działań niepożądanych zarówno w badaniach przeprowadzonych in vitro, jak i in vivo. Nie odnotowano również komórek zapalnych w okolicy implantu.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stały się doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Za ich pomocą można uwydatnić usta, wypełnić drobne lub głębokie zmarszczki oraz poprawić kontury twarzy.
Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg w sposób szybki i bezpieczny odmładza twarz i poprawia jej wygląd.

Botox

BOTOX

Toksyna botulinowa jest białkiem zaliczanym do neurotoksyn, wytwarzana jest przez bakterie beztlenowe. Zabieg polega na wstrzyknięciu dawki toksyny botulinowej do mięśni nadających rysy twarzy. Substancja ta, poprzez porażenie nerwów mięśniowych wygładza i napina skórę w miejscu zabiegowym.
Botox jest wykorzystywany nie tylko do wygładzania zmarszczek twarzy szyi i dekoltu, ale również do leczenia nadpotliwości, bruksizmu i migreny.

Zabieg można powtarzać co 4 – 6 miesięcy. Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej można zauważyć już po 2 – 3 dniach, ale pełny rezultat zabiegu uzyskujemy po ok. 2 – 6 tygodniach.
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem botoxu to: ciąża oraz karmienie piersią, infekcje skórne, nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie), zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego, stosowanie następujących leków: antybiotyków aminoglikozydowych (gentamycyna, streptomycyna, kanamycyna) aminochinoliny (chlorochina, hydroksychlorochina) ,D-penicylaminy, cyklosporyny, tubokuraryny, pancuronium, galaminy, sukcynylocholiny, linkomycyny, tetracykliny oraz polimyksyny. U pacjentów chorujących na zaburzenia krzepnięcia, także u osób przyjmujących leki rozrzedzające krew wykonanie zabiegu możliwe jest po konsultacji z lekarzem i analizie konkretnego przypadku.

Nici liftingujące

NICI LIFTINGUJĄCE

Zabieg ten nazywany jest liftingiem bez skalpela. Ten nieinwazyjny zabieg to bez wątpienia przebój medycyny estetycznej ostatnich lat.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest niezwykle bezpieczny, wykonane są z polidioksanu, materiału, który jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Ten sam materiał wykorzystywany był przez wiele lat jako nici chirurgiczne, do szycia narządów wewnętrznych oraz do szwów skórnych i podskórnych. Nici liftingujące po pewnym czasie ulegają samoistnemu rozpuszczeniu.

Stosując ten rodzaj liftingu uzyskujemy naturalny, estetyczny efekt. Nici pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu znacząco poprawia się napięcie i jędrność, a także nawilżenie skóry. Zabieg cechuje się wysoką skutecznością oraz krótkim czasem rekonwalescencji. Efekt liftingu utrzymuje się nawet do 2 lat.

Osocze bogatopłytkowe

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Jest to preparat krwiopochodny zawierający zwiększoną ilość płytek krwi.
Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi. Następnie krew poddaje się odwirowaniu w celu odseparowania erytrocytów i leukocytów od osocza bogatopłytkowego. To właśnie płytki krwi zapewniają skuteczność zabiegu, odpowiadają one za regenerację skóry oraz pobudzają ją do syntezy kolagenu.

Wykonanie serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zapewnia spektakularne efekty. Dzięki przebudowie włókien kolagenowych oraz poprawie ukrwienia, skóra staje się napięta, jędrna i wygładzona, polepsza się gęstość skóry oraz jej koloryt. Biostymulacja komórek zapewnia wygładzenia zmarszczek i fałd.

Zabieg skierowany jest do osób, których skóra potrzebuje rewitalizacji, jest przesuszona, pozbawiona blasku, o niejednolitym kolorycie. Doskonale sprawdza się stosowany w celu redukcji oznak starzenia się skóry takich jak zmarszczki, fałdy i utrata jędrności. Zabieg wykorzystywany jest także do wypełnienia blizn potrądzikowych.

Ryzyko nietolerancji i alergii jest wykluczone, ponieważ wszystkie elementy otrzymywane z krwi charakteryzują się pochodzeniem własnym pacjenta. Przeciwwskazania do wykonania liftingu osoczem bogatopłytkowym to ciąża i karmienie piersią, nowotwory, choroby krwi  oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest to zabieg polegający na dostarczeniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej. Preparaty wykorzystywane w zabiegu mogą mieć dwie formy, gotowych leków skoncentrowanych na działanie przeciwko problemowi danej skóry, lub mieszanką związków leczniczych i odżywczych dobraną indywidualnie przez lekarza.
Mikronakłuwanie pobudza syntezę kolagenu i elastyny oraz wpływa na wewnętrzną regenerację warstw skóry. Mezoterapia igłowa może być wykonana jako jednorazowy zabieg, np. przed ważnym wydarzeniem. Zabieg sprawi, że skóra będzie rozświetlona, wygładzona i napięta. Jednak trzeba pamiętać, że czas rekonwalescencji może trwać kilka dni, dlatego na zabieg trzeba umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dla lepszych i bardziej długotrwałych efektów polecamy wykonać serię zabiegów mezoterapii igłowej. Serię zabiegów wykonujemy w celu redukcji zmarszczek oraz nadania młodego i zdrowego wyglądu skórze, poprawy jej nawilżenia, elastyczności i gładkości.
Zabieg mezoterapii jest również pomocny w walce z łysieniem i wypadaniem włosów. Sprawdza się również przy leczeniu cellulitu, rozstępów oraz blizn potrądzikowych.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej to ciąża i karmienie piersią, alergie na składniki preparatu, opryszczka, stany zapalne na skórze, skóra naczyniowa, choroby nowotworowe oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

HIFU

HIFU BEZINWAZYJNY LIFTING

HIFU to skrót od high intensity focused ultrasound,czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Technologia ta znana jest w medycynie od około 20 lat i wykorzystywana jest do leczenia nowotworów. W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystywana jest do bezinwazyjnego liftingu twarzy.

Skoncentrowane fale akustyczne o wysokiej częstotliwości przechodzi przez pierwsze 1-2 mm skóry, a na odpowiedniej głębokości kumuluje się i powoduje intensywne przegrzewanie. Naskórek pozostaje nietknięty, natomiast w głębszych warstwach skóry zachodzą,stymulowane przez uszkodzenia intensywne procesy odnowy i regeneracji.

Zabieg skierowany jest do osób zmagających się z utratą jędrności i elastyczności skóry. Wygładza zmarszczki, sprawia że cera odzyskuje młody wygląd, wyostrza się kontur twarzy.
Stosowany także do redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża i okres połogu, choroby serca (rozrusznik serca), choroby nowotworowe, przebyty udar mózgu, gorączka, choroby skóry, trądzik różowaty.

ul. Przechodnia 2
00-100 Warszawa

pon-pt: 11:00-19:00
sob: 10:00-14:00

+48 666 660 062
kontakt@symetriaclinic.pl

Mapa dojazdu
Zapisz się na wizytę
Galeria - zobacz klinikę

NIP: 524 278 64 49
REGON: 362818504
NR KONTA: 93 1050 1025 1000 0092 1858  8870