Brwi to najważniejszy element naszej twarzy. Stanowią ramę dla oczu, a odpowiednio wystylizowane potrafią odmienić nasz wygląd, podkreślić spojrzenie i nadać twarzy wyjątkowego charakteru.  W klinice Symetria oferujemy stylizację brwi. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jaki sposób przeprowadzamy zabieg.

 

4 etapy stylizacji brwi

W klinice Symetria oferujemy usługę stylizacji brwi składającą się z czterech etapów.

Pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem jest rozmowa z klientem, podczas której poinformuje nas o swoich oczekiwaniach i preferencjach. Następnie kosmetolog wykonuje tak zwane mapowanie, czyli wyznacza początek, załamanie (najwyższy punkt) i miejsce, w którym brew powinna się kończyć. Jest to kluczowy punkt stylizacji brwi, niestety bardzo często pomijany w salonach kosmetycznych. Mapowanie pozwala na zniwelowanie lub zmniejszenie asymetrii brwi.

Kiedy mapowanie jest skończone, klient dostaje do ręki lusterko, przechodzimy do właściwej konsultacji. Obejmuje ona omówienie, które włoski należy usunąć, aby uzyskać idealny, dopasowany do twarzy klientki kształt brwi. Dzięki ramce, którą uzyskujemy w wyniku mapowania, klientka widzi, jaki będzie docelowy kształt jej brwi. Na tym etapie możliwe jest naniesienie zmian, co nie jest możliwe w przypadku standardowej regulacji brwi, gdzie klientka widzi efekt dopiero po skończonej usłudze.

Po naniesieniu ewentualnych poprawek, kiedy kształt brwi jest zaakceptowany przez klientkę, kosmetolog wykonuje nitkowanie. Jest to coraz bardziej popularna w europejskich salonach urody metoda usuwania zbędnych włosków wywodząca się z krajów arabskich i hinduskich. Odpowiednio spleciona, bawełniana nitka usuwa nawet cienkie i krótkie włoski wraz z cebulkami. To zabieg niezwykle bezpieczny i mało inwazyjny, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tej usługi. Nitkowanie nie powoduje podrażnienia skory, wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych.

Ostatnim etapem stylizacji brwi jest koloryzacja. Jej intensywność, kolor i odcień kosmetolog dobiera indywidualnie do oczekiwań oraz typu urody klientki. Zanim jednak przejdziemy do nakładania henny, musimy upewnić się, że klient nie ma na nią alergii. Jeśli podobne zabiegi z wykorzystaniem henny były przeprowadzane wcześniej, zagrożenie alergii jest minimalne i można od razu przejść do koloryzacji.  Jeśli jednak podobna usługa nie była wykonywana, kosmetolog musi wykonać próbę uczuleniową, czyli nałożyć małą ilość henny w miejsce za uchem klienta lub na wewnętrznej stronie nadgarstka. Jeśli przez 24 godziny nie wystąpi żadna reakcja uczuleniowa, można bezpiecznie wykonać koloryzację brwi. To ważny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę, umawiając się na pierwszą stylizację brwi przed ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Musimy wtedy przyjść do gabinetu minimum dwa dni przed tak, aby zdążyć wykonać próbę uczuleniową, a dopiero następnego dnia koloryzację.

Koloryzacja podstawowa czy trwała – którą opcję wybierasz?

Klienci kliniki Symetria mają do wyboru koloryzację podstawową, która standardowo utrzymuje się na włoskach brwi około 2 tygodnie, oraz trwalszą koloryzację. System Profesjonalnej Koloryzacji Brwi i Rzęs Apraise® z Optycznym Chroma Kompleksem, łączy technologię pigmentacji koloru i wosk pszczeli z bogatą kremową bazą, aby przenikać głęboko do trzonu włosa i zapewnić trwały oraz głęboki kolor, połysk oraz odżywienie dla efektów, które widocznie zmieniają wygląd brwi. Koloryzacja Apraise utrzymuje się na włoskach brwi nawet do 4 tygodni, a więc dwa razy dłużej niż standardowa koloryzacja.

Cały zabieg stylizacji brwi trwa około 30 minut, aby utrzymać idealne brwi, należy powtórzyć zabieg po 3-4 tygodniach, w zależności od wybranej opcji koloryzacji i tempa odrastania włosków, które u każdego z nas jest inne.

 

Czy stylizację brwi można połączyć z innymi zabiegami?

Stylizację brwi można połączyć z zabiegami pielęgnacyjnymi okolicy oka. Zabieg ten jest wówczas wykonywany podczas działania maski pod oczami, co pozwala na oszczędność czasu. Skóra powiek i okolic oczu ma specyficzną budowę, jest bardzo cienka, delikatna i prawie pozbawiona gruczołów łojowych, a krążenie krwi oraz limfy w tym obszarze jest słabsze. Jest bardzo podatna na warunki zewnętrzne, a przez mruganie, ruchy gałek ocznych, mrużenie oczu jest poddawana nieustającemu ruchowi i rozciąganiu. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, nie jest zaskoczeniem to, że oznaki starzenia najwcześniej pojawiają się właśnie w tej okolicy.

Oczy niewątpliwie są jednym z najważniejszych elementów naszej urody, nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Klinika Symetria pomoże Ci zadbać o tę wyjątkową okolicę Twojej twarzy w sposób profesjonalny a przede wszystkim bezpieczny.

Zapraszamy na usługę stylizacji brwi oraz trzy specjalnie opracowane zabiegi pielęgnujące okolicę oczu.

 

 

 

 

 

 

 

ul. Przechodnia 2
00-100 Warszawa

pon-pt: 11:00-19:00
sob: 10:00-14:00

+48 666 660 062
kontakt@symetriaclinic.pl

Mapa dojazdu
Zapisz się na wizytę
Galeria - zobacz klinikę

NIP: 524 278 64 49
REGON: 362818504
NR KONTA: 93 1050 1025 1000 0092 1858  8870