Zabiegi na cellulit Warszawa

Dla wielu kobiet cellulit to prawdziwe utrapienie, jednak niewielka grupa zdaje sobie sprawę z tego, że to nie tylko problem kosmetyczny, ale też zdrowotny. Warto więc podjąć walkę, by się go pozbyć. W klinice medycyny estetycznej – Symetria – pomożemy Ci go wyeliminować. Sprawdź, jakie zabiegi na cellulit Warszawa znajdziesz w naszej ofercie.

Czym jest cellulit?

Zabiegi na cellulit w klinice medycyny estetycznej Symetria w WarszawieCellulit, nazywany inaczej efektem skórki pomarańczowej, to nic innego jak zniekształcona tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się na skórze pod postacią zgrubień, zniekształceń czy bruzd. Główną przyczyną cellulitu są zaburzenia mikrokrążenia – toksyny nie są odprowadzane w prawidłowy sposób, co prowadzi do ich gromadzenia się w tkance tłuszczowej. Z kolei ta zaczyna się rozrastać i wywierać nacisk na otaczającą ją tkankę łączną, co prowadzi do tego, że tłuszcz zaczyna zbijać się w grudki. Warto tutaj podkreślić, że za powstawanie efektu skórki pomarańczowej odpowiedzialny jest też estrogen – żeński hormon płciowy.

Cellulit najczęściej tworzy się na:

  • pośladkach,
  • brzuchu,
  • udach,
  • ramionach

Co ważne, to problem, który może dotknąć kobietę w każdym wieku, niezależnie od jej wagi.

Medycyna estetyczna pomaga zwalczyć cellulit

Metod walki z cellulitem jest wiele, w salonach kosmetycznych znajdziesz szereg zabiegów, których celem jest pokonanie tego problemu. Symetria również oferuje Ci różne formy zabiegów, możesz zapisać się do nas na:

  • zabieg fala uderzeniowa,
  • HIFU
  • mezoterapię igłową.

Fala uderzeniowa

Zabieg jest wykonywany z pomocą urządzenia X-WAVE, który wykorzystuje fale akustyczne. Wytwarzają one wibracje, które powodują mechaniczne rozciąganie się tkanek łącznych z ich naprzemienną relaksacją. Takie działanie stymuluje fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne m.in. za produkcję kolagenu i elastyny) do pracy oraz usprawnia metabolizm komórkowy, dzięki czemu uboczne produkty przemiany materii zostają usunięte.

Efektem zabiegu jest gładka, jędrna i elastyczna skóra bez cellulitu. Zaletą fali uderzeniowej jest to, że można ją wykonać na praktycznie każdym obszarze ciała. Najczęściej przeprowadza się ją na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach.

HIFU

Nazwa zabiegu to skrót angielskiej nazwy – high intensity focused ultrasound – który po polsku tłumaczony jest jako skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Medycyna z powodzeniem wykorzystuję tę technologię już od 20 lat do leczenia nowotworów. Z kolei medycyna estetyczna korzysta z niej przy zabiegach antycellulitowych i do bezinwazyjnego liftingu twarzy.

Zasada działania HIFU jest niezwykle prosta. Skoncentrowane fale akustyczne o wysokiej częstotliwości przechodzą przez pierwsze 1-2 mm skóry, a potem (na odpowiedniej głębokości) kumulują się, wywołując intensywne przegrzewanie. To prowadzi do procesu odnowy i regeneracji w głębszych warstwach skóry. Efekt jest zaskakujący – skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność, a my możemy pożegnać się z uporczywym cellulitem.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym zabiegiem na cellulit, który możesz wykonać w naszej klinice, jest mezoterapia igłowa. Celem zabiegu jest dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej. Aby to osiągnąć, wykorzystuje się dwa rodzaje preparatów – albo w formie gotowych leków skoncentrowanych na działaniu przeciwko danemu problemowi skóry lub też w formie mieszkanki związków leczniczych i odżywczych, dobranych przez naszego lekarza.

Efektem zabiegu jest rozświetlona, wygładzona skóra. Warto zdecydować się na mezoterapię igłową nie tylko przy leczeniu cellulitu, ale także rozstępów i blizn potrądzikowych

Zainteresował Cię któryś z zabiegów? Szukasz usługi „zabiegi na cellulit Warszawa”? Skontaktuj się z naszą kliniką. Symetria to medycyna estetyczna na najwyższym poziomie!

ul. Przechodnia 2
00-100 Warszawa

pon-pt: 11:00-19:00
sob: 10:00-14:00

+48 666 660 062
kontakt@symetriaclinic.pl

Mapa dojazdu
Zapisz się na wizytę
Galeria - zobacz klinikę

NIP: 524 278 64 49
REGON: 362818504
NR KONTA: 93 1050 1025 1000 0092 1858  8870